РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527384<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пилипів В. М. 
Дефекти, деформації та магнітна структура модифікованих ферит-гранатових плівок : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.18 / В. М. Пилипів; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". - Івано-Франківськ, 2013. - 38 c. - укp.

Розглянуто питання взаємозв'язку структурних дефектів, параметрів профілю деформації та магнітної мікроструктури приповерхневих шарів плівок залізо-ітрієвого гранату (ЗІГ), а також встановлено фізичні закономірності трансформації магнітної мікроструктури цих плівок під впливом імплантації йонами різної маси (F+, O+, P+, Si+) і наступної термічної обробки. Встановлено, що при імплантації легкими йонами F+ та O+ з початковою енергією 90 кеВ домінують електронні енергетичні втрати, а йонами середніх мас P+ (65 кеВ) та Si+ (90 кеВ) - ядерні. В першому випадку енергетичні втрати імплантованого йона при гальмуванні в гранатовій структурі спрямовані, в основному, на утворення треку із пар Френкеля, а в другому цих втрат достатньо для розвитку каскадів вторинних зіткнень з утворенням дефектів протяжного типу. Встановлено основні типи структурних дефектів в об'ємах підкладки і плівки (сферичні кластери, дислокаційні петлі), їх характеристики (радіус, концентрація) та параметри профілю деформації в перехідних шарах підкладка - плівка і плівка - повітря. Показано залежність характеристик структурних дефектів та параметрів профілів деформації в приповерхневих шарах плівок ЗІГ від режимів йонної імплантації та типу імплантованого йона. Для різного типу йонів-імплантатів та різних доз імплантації визначено ступені відносного розвпорядкування структури приповерхневого шару гранатів, відповідні товщини аморфізованого та розвпорядкованого шарів і запропоновано модель процесу аморфізації. Встановлено односпрямований характер зміни з дозою величин ефективних магнітних полів на ядрах йонів заліза в обох магнітних підгратках для всіх використаних в роботі типів йонів-імплантатів. Зазначено, що термостимульована постімплантаційна релаксація спричинює зростання в приповерхневому імплантованому шарі відношення заселеностей йонами заліза d- і а-підграток в напрямі до стехіометричного значення, а її швидкість більша для підгратки [Fe] у порівнянні з [Y].


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273.4,022 + В379.226,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398635 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського