РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527435<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черевко І. Г. 
Вплив маси тіла при народженні на формування метаболічного синдрому у хлопців-підлітків : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.14 / І. Г. Черевко; ДУ "Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України". - Х., 2013. - 22 c. - укp.

Розкрито роль великої та малої маси тіла після народження на формування метаболічного синдрому у хлопців-підлітків на підставі вивчення у них клініко-гормональних особливостей ожиріння. Встановлено патогенетичне значення великої маси тіла після народження у розвитку ендокринопатій вже в дитячому та підлітковому віці. У хворих всіх вікових груп з ожирінням не визначено клінічних відмінностей захворювання в залежності від таких факторів перинатального розвитку, як маса тіла дитини після народження, перебіг вагітності і пологів у матерів. Хлопці-підлітки, які народились з малою масою тіла, становлять групу ризику щодо формування судинних проявів інсулінорезистентності, а хлопці, які мали велику масу тіла після народження, являють собою групу ризику щодо розвитку в пізньому онтогенезі функціональної недостатності β-клітин підшлункової залози. Зазначено, що маса тіла після народження може бути додатковим чинником ризику формування дисліпідемій в дорослому віці у хворих на ожиріння. За наявності інсулінорезистентності у хлопців з ожирінням підвищені рівні циркулюючого інсуліну розглянуто як компенсаторну реакцію, що забезпечує нормо-глікемію. Гіперінсулінемія, гіперлептинемія, зниження продукції адипонектину, дисліпідемія, що притаманні хворим на ожиріння, у хлопців-підлітків є головними чинниками артеріальної гіпертензії, як одного з компонентів метаболічного синдрому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.1 + Р733.415.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399487 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського