РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527446<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Швайко Л. І. 
Визначення впливу іонізуючого випромінювання аварійного походження на розвиток бронхолегеневої патології та розробка заходів щодо мінімізації її прогресування : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 03.00.01 / Л. І. Швайко; НАМН України, ДУ "Нац. наук. центр радіац. медицини". - К., 2013. - 40 c. - укp.

Проаналізовано значення радіаційного впливу у формуванні та реалізації віддалених ефектів у бронхолегеневій системі учасників ліквідації наслідків аварії (ЛНА) на Чорнобильській АЕС і працівників атомної промисловості. Запропоновано заходи щодо мінімізації прогресування хронічної бронхолегеневої патології та зниження ризику розвитку раку легень. Встановлено, що поширеність хронічних бронхолегеневих хвороб у обстежених осіб становить 465,3 ‰ та є вищою у тих, хто одержав більші дози опромінення. Доведено, що тяжчий перебіг хронічного обструктивного захворювання легень в учасників ЛНА на ЧАЕС пов'язаний із суттєвими порушеннями співвідношення легеневих об'ємів порівняно з нозологічним контролем. Визначено, що найбільший ризик розвитку раку легень мали особи з дозою опромінення >500 мЗв, наявністю хронічної бронхолегеневої патології, курці тютюну. Вперше встановлено особливості структурних змін у клітинах бронхоавеолярного лаважу, слизовій оболонці бронхів в осіб, які зазнали дії іонізуючого випромінювання у професійних лімітах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.2 + Р126.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399709 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського