РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527489<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дутов О. І. 
Наукові основи формування агроекосистем на радіоактивно забруднених територіях : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.16 / О. І. Дутов; НААН України, Ін-т агроекол. і природокористування. - К., 2013. - 41 c. - укp.

З позицій системного аналізу та узагальнення результатів багаторічних досліджень розроблено наукові основи формування агроекосистем на радіоактивно забруднених територіях, визначено основні підходи до оптимізації застосування протирадіаційних заходів, їх пріоритетності та значущості з урахуванням особливостей віддаленого періоду розвитку радіологічної ситуації. Обгрунтовано тезу, що найважливішими критичними чинниками, які зумовлюють інтенсивність міграції 137Cs у первинній ланці трофічного ланцюга, є комплекс показників потенційної родючості грунту, а хімічна меліорація радіоактивно забруднених грунтів та оптимізація калійного живлення рослин залишаються одними з основних протирадіаційних заходів. При цьому умови ефективного застосування калійних добрив грунтуються на зменшенні нормованого за калієм рівня забруднення грунту 137Cs. Проаналізовано еколого-радіологічні аспекти формування сівозмін, які враховують здатність сільськогосподарських культур акумулювати радіонукліди в урожаї. Доведено пріоритетність виробництва сільськогосподарської продукції, яка не використовується безпосередньо на харчові потреби. Набули подальшого розвитку підходи до вдосконалення системи моніторингу та контролю вмісту радіонуклідів у сільськогосподарській продукції у віддалений період після Чорнобильської катастрофи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П015.7 + П032.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400301 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського