РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527491<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пенделюк О. І. 
Змішані гідратовані оксиди мангану і титану як сорбенти для вилучення стронцію та каталізатори газофазного окиснення органічних сполук : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / О. І. Пенделюк; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О. Чуйка. - К., 2013. - 18 c. - укp.

Присвячено одержанню та всебічним дослідженням аморфних сорбентів для стронцію на основі системи MnO2 - TiO2. Встановлено, що з розчинів, які містять солі двовалентного мангану та пероксид водню, луги осаджують Mn3O4 (гаусманіт) або суміші гаусманіту та MnOOH (манганіту). Виявлено, що за зберігання співвідношення MnOOH : Mn3O4 в суміші збільшується та доходить до 3:1, тобто вміст манганіту росте за рахунок окиснення Mn3O4 киснем повітря. На відміну від цього з розчинів, які крім солей двовалентного мангану та пероксиду водню містять хлорид титану, луги осаджують нанорозмірні гідратовані аморфні суміші діоксидів мангану та титану. За допомогою темплатного синтезу з використанням йонів калію як темплат одержані сорбенти, найкращим чином придатні для вилучення з розчинів йонів стронцію. Показано, що ці сорбенти являють собою протоновані оксиди, а сорбція на них може розглядатися як іонний обмін протонів поверхневих OH ־-груп на гідратовані йони Sr2+ їх обмінна ємність щодо стронцію перевищує 90 мг/г, а коефіцієнти селективності KSr/Ca = Kd(Sr) / Kd(Ca) близькі до 110. В статичних дослідженнях сорбції 90Sr доведена висока ефективність одержаних сорбентів за вилучення радіостронцію з надосадових вод, накопичених під час переробки залишків ядерного палива в Саванна Рівер (США) (Кd = 60 000 - 100 000 мл/г), і вод, які збираються під об’єктом "Укриття", спорудженим над зруйнованим 4-м блоком Чорнобильської АЕС (Кd > 30 000 мл/г). В каталітичних дослідженнях встановлено, що на сумішах діоксидів мангану й титану повна конверсія пропану та бензолу досягається за 250 °С, а повне перетворення CO в CO2 - за 175 °С.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г127.213.1 + Г124.413.1 + Г544.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400243 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського