РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527525<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чулак О. Л. 
Особливості гігієнічного догляду за порожниною рота після проведення реставрації фронтальної групи зубів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. Л. Чулак; ДУ "Ін-т стоматології НАМН України". - О., 2013. - 20 c. - укp.

Викладено питання підвищення ефективності профілактики ранніх ускладнень у вигляді крайового фарбування після проведення реставрацій у фронтальній ділянці зубного ряду шляхом обгрунтування застосування засобів гігієни порожнини рота спрямованої антисептичної дії. Для профілактики ранніх ускладнень у вигляді крайового фарбування реставрацій фронтальної групи зубів обгрунтовано використання ополіскувачів, що містять цетилпіридиній хлорид. Встановлено, що в загальній структурі причин появи крайового фарбування на межі пломба / емаль зуба протягом перших 6-ти місяців найбільше значення має висока інтенсивність зубних відкладень. За наявності крайового фарбування реставрацій встановлено високий ріст мікрофлори на поверхні реставрованого зуба, найбільш важливе значення з якої мають пігментотвірні бактерії - Str. Mutans, Candidi albicans і Peptostreptococcus. Встановлено, що чим вища інтенсивність утворення на поверхні зуба нальоту, тим більша ймовірність на ньому росту і розмноження мікроорганізмів, що виділяють у процесі життєдіяльності пігменти, які адсорбуються пломбувальними матеріалами, особливо в ретенційних пунктах, яким і є місце з'єднання пломби і емалі зуба. Зазначено, що в осіб з наявністю крайового фарбування швидкість слиновиділення корелює з інтенсивністю зубних відкладень. Обгрунтовано комплекс заходів для запобігання крайовому фарбуванню реставрацій фронтальних зубів, заснований на застосуванні засобів гігієни порожнини рота, що включають антисептичні компоненти з спрямованою бактерицидною дією на пігментотвірну мікрофлору. Встановлено, що в осіб, яким було призначено такий комплекс, не спостерігалося випадків крайового фарбування реставрацій, значно покращувався гігієнічний стан порожнини рота, зменшувалася інтенсивність зубних відкладень та знижувалося мікробне обсіменіння порожнини рота.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 + Р120.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399903 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського