РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527690<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Клименко А. В. 
Хірургічне лікування хронічного панкреатиту : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / А. В. Клименко; ДЗ "Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти М-ва охорони здоров'я України". - Запоріжжя, 2013. - 36 c. - укp.

Розглянуто проблеми покращання результатів хірургічного лікування хворих на хронічний панкреатит шляхом вивчення особливостей клінічних проявів з урахуванням етіологічних факторів, розробки показань щодо хірургічного лікування та диференційованого підходу до вибору паренхімозберігальних і резекційних оперативних втручань. Наведено відомості про клінічні дослідження та хірургічне лікування 112-ти хворих на хронічний панкреатит з протоковою гіпертензією. Проаналізовано дві групи хворих в залежності від способу хірургічного лікування. В обох групах були найбільш тяжкі форми клініко-морфологічних змін підшлункової залози у разі фіброзно-дегенеративного хронічного панкреатиту (класифікація О. О. Шалімова та співатора, 1997). Подавляюча більшість хворих страждала від постійного больового синдрому. В усіх хворих визначалась панкреатична протокова гіпертензія з вірсунгодилатацією. В групі резекційних операцій (58 хворих) (2 група) виконувались: пілорозберігальна панкреатодуодеальна резекція - у 10-ти (17,2 %), операція Бегера - у 14-ти (24,1 %), операція Фрея - у 34-х (58,7 %). У зв’язку зі значною кількістю незадовільних результатів після резекційних втручань запропоновано паренхімозберігальну операцію: поздовжню тотальну панкреатовірсунгодуоденопапілотомію з поздовжнім панкреатікоєюнодуоденоанастомозом на короткій петлі за Ру, яка виконана у 54-х хворих (1 група). Операції в обох групах виконувались за однотипними показаннями. Алкогольний генез хронічного панкреатиту спостерігався найбільш часто і був відповідно у 35-ти (64,8 %) хворих в 1 групі і у 38-ми (65,5 %) - у другій групі. На другому місці був хронічний панкреатит після раніше перенесеного гострого панкреатиту/панкреонекрозу: у 14-ти (25,0 %) та 12-ти (20,7 %) відповідно. Імуногістохімічне дослідження показало, що в зонах фіброзу (головка, тіло, хвіст підшлункової залози) виявлено велику кількість активованих α-SMA-позитивних зірчастих клітин - продуцентів надлишку колагена, що зумовлювало розвиток протокової гіпертензії. Безпосередньо після операції у 3-х хворих з паренхімозберігальними втручаннями і у 4-х - з резекційними спостерігалась кровотеча з панкреатодигестивного анастомозу, що потребувало релапаротомії. Помер один хворий після пілорозберігальної панкреатодуоденальної резекції. Летальність склала 0,9 %. У віддаленому періоді функціональні результати (екзокринна, ендокринна функції підшлункової залози) та якість життя були достовірно кращими після паренхімозберігальних операцій. Обгрунтовано ефективність паренхімозберігального напряму в хірургічному лікуванні хронічного панкреатиту. В групі хворих після паренхімозберігальних операцій хороші результати спостерігались у 50-ти (92,6 %) (Р<0,05), задовільні - у 4-х (7,4 %) (Р<0,05), незадовільних не було. В той же час після резекційних операцій хороші результати були тільки у 26-ти (53,1 %), задовільні - у 16-ти (32,7 %) і незадовільні - у 7-ми (14,2 %) пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402978 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського