РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527724<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Циганкова В. А. 
Підвищення стійкості рослин до фітопатогенних організмів шляхом індукції процесів РНК-інтерференції за допомогою полікомпонентних регуляторів росту та методів генетичної інженерії : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.20 / В. А. Циганкова; НАН України, ДУ "Ін-т харч. біотехнології та геноміки НАН України". - К., 2013. - 44, [1] c. - укp.

Наведено результати досліджень щодо можливості підвищення стійкості рослин до фітопатогенних організмів шляхом індукції процесів РНК-інтерференції з використанням полікомпонентних регуляторів росту природного походження і методів генетичної інженерії, а також з'ясовано генетичні та епігенетичні механізми покращання цих ознак у рослин. За допомогою молекулярно-біологічних методів встановлено, що прискорювальна проростання насіння квасолі дія регуляторів росту Івіну та Радостиму опосередковується шляхом активації ними біосинтезу мРНК, рРНК і білків. Методом Дот-блоттингу виявлено суттєву різницю у ступеня гомології (до 22 %) між популяціями мРНК з клітин зародкової осі насіння квасолі, необробленого та обробленого регуляторами Емістимом та Аверкомом. Розкрито вплив регуляторів росту Емістиму С, Радостиму, Агростимуліну, Зеастимуліну, Біолану на підвищення біосинтезу білків у клітинах 5-ти денних проростків рослин квасолі, гороху, сої, ячменю, пшениці, кукурудзи, а також у безклітинній системі з проростків пшениці на матрицях полі(А)+РНК з клітин цих проростків. Розкрито вплив регулятору Емістиму С на підвищення фотосинтетичної активності клітин листків рослин сої, гороху, пшениці та кукурудзи у різні періоди доби та на посилення різниць у ступеня гомології (до 13 %) між популяціями мРНК контрольних та дослідних рослин. Встановлено стимулювальну дію регуляторів росту Івіну, Емістиму, Біолану та Чаркору на підвищення приросту біомаси (від 10,0 - до 54 разів) та загального вмісту поліфруктанів (від 7,0 - до 35 разів на одиницю загальної маси коренів) у культурах "бородатих коренів" цикорію. Проаналізовано підвищення стійкості ряду сільськогосподарських культур до шкідників та патогенних організмів під час обробки насіння та обприскування посівів рослин регуляторами росту: Регоплантом (до 98 %), Стімпо (до 89 %) та Радостимом (до 74 %), які сприяли збереженню врожаю більш ніж на 80 % відносно контролю. За допомогою Дот-блоттингу мРНК з si/miPHK та вивченням сайленсингової активності si/miPHK в безклітинній системі білкового синтезу вперше показано, що стійкість рослин цукрового буряка до нематод Н. schachtii та М. incognita досягається шляхом стимуляції регуляторами синтезу у клітинах рослин антинематодних si/miPHK. Встановлено значні різниці (до 6 - 23 %) у ступеня гомології між мРНК контрольних та si/miPHK дослідних рослин пшениці, огірків, картоплі, інфікованих патогенним мікроміцетом F. oxysporum і паразитичними нематодами М. incognita та D. destructor і оброблених регулятором росту Аверкомом та його похідними.


Індекс рубрикатора НБУВ: П131.986

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403538 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського