РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527731<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сокур О. В. 
Біохімічні механізми уражень клітин за умов розвитку патологій органів шлунково-кишкового тракту : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / О. В. Сокур; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 44 c. - укp.

Досліджено біохімічні механізми, які залучені у патогенез стрес-індукованої виразки шлунка, атрофічного гастриту, коліту і канцерогенез товстої кишки. У парієтальних клітинах шлунка й епітеліоцитах товстої кишки досліджено функціональний стан основних елементів Ca2+-залежного сигнального шляху (вміст Ca2+, активності протеїнкінази C і Са2+/кальмодулінзалежної протеїнкінази) й окремих ланок інших месенджерних систем (NO-синтази, протеїнкінази А, протеїнкінази G та тирозинової протеїнкінази). Встановлено активацію ПКС, ПКА, ПКG і накопичення іонів кальцію за умов розвитку запальних процесів. На початкових стадіх атрофії слизової оболонки шлунка й аденокарциноми та товстої кишки виявлено зниження активності цих протеїнкіназ з одночасним зростанням активності Са2+/кальмодулінзалежної протеїнкінази. Охарактеризовано коливання вмісту фосфоліпідів плазматичних мембран парієтальних клітин шлунка і епітеліоцитів товстої кишки, яке пов'язано з особливостями функціонування системи перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту. Показано, що на відміну від стрес-індукованих уражень шлунка, пізні терміни запалення і процеси трансформації клітин у товстій кишці супроводжуються зростанням активності цитозольних тирозинових протеїнкіназ, тоді як за умов формування аденокарциноми - рецепторних тирозинових протеїнкіназ. За показниками вмісту про-(Вах), анти-(ВсІ-2) апоптичних білків і маркеру проліферації Кі-67 виявлено, що на відміну від атрофічного гастриту, процеси виразкоутворення і розвиток коліту супроводжуються переважанням процесів апоптозу над проліферативними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-2 + Р413.3-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403578 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського