РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527732<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Репецький І. А. 
Селективна дезактивація зовнішньої поверхні цеолітних каталізаторів алкілування ізобутану бутенами : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.13 / І. А. Репецький; НАН України, Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. - К., 2013. - 19 c. - укp.

Уперше селективним деалюмінуванням зовнішньої поверхні кристалів цеоліту NaX шляхом ізоморфного заміщення алюмінію на кремній з використанням гексафторсилікату амонію та чотирихлористого кремнію як силіціюючих агентів і, відповідно, н-тетрадекану та хлориду натрію як протекторів внутрішньопористої поверхні зразків синтезовано каталізатори алкілування ізобутану бутенами із селективно дезактивованою зовнішньою поверхнею цеолітних кристалів і високою внутрішньопористою активністю. Вперше показано, що каталізатори із селективно дезактивованою зовнішньою поверхнею цеолітних кристалів, завдяки нижчому утворенню зовнішньоповерхневого коксу, показують суттєво більшу тривалість роботи без регенерації, ніж зразки з активною поверхнею, а це відкриває шлях до збільшення повноти реалізації внутрішньопористої активності зразків, тобто до повнішого використання активного ресурсу каталізатора. Запропоновано механізми H/D-обміну в ізопарафінових молекулах та алкілування ізобутану ізобутеном, які з несуперечливих позицій пояснюють найновіші експериментальні результати. Вперше процес алкілування трактовано як паралельний перебіг двох конкуруючих реакцій: через протонування ізобутану до цільових продуктів без коксоутворення та через протонування бутенів, яке не виключає утворення коксу. Доведено, що переважання тої чи іншої реакції залежить від природи каталізатора й умов реалізації процесу, зокрема від співвідношення ізобутан/бутени в зоні перетворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л540.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403593 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського