РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527756<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чорнобров О. Ю. 
Біотехнологічні аспекти розмноження рослин родини Вербові (Salicaceae Mirb.) in vitro : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / О. Ю. Чорнобров; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Вперше розроблено та запатентовано способи одержання асептичних життєздатних експлантатів рослин S. viminalis та P. nigra х P. balsamifera, які полягають у встановленні стерилізуючих речовин та їх експозицій залежно від термінів відбору рослинного матеріалу, що дозволило одержати 85 % ефективності стерилізації. Створено ефективну біотехнологію мікроклонального розмноження рослин S. viminalis та P. nigra х P. balsamifera, яка включає активацію росту меристем експлантату, прямий і непрямий морфогенез і дозволяє одержати в стислі строки значну кількість рослин-регенерантів. Підібрано оптимальні концентрації регуляторів росту (3-індолілмасляна кислота (ІМК), β-індоліл-3-оцтова кислота (ІОК), 2,4-дихлорфеноксиоцтова кислота (2,4-Д), 6-бензиламінопурин (БАП), кінетин), мінеральних і вуглеводних компонентів живильного середовища для різних етапів і типів морфогенезу. Визначено оптимальні умови індукції калюсоутворення за використання ауксинів (2,4-Д і ІОК) із експлантатів різних типів рослин S. viminalis та P. nigra х P. balsamifera (листкові пластинки, мікропагони) з різною тривалістю культивування (1 - 10-й пасаж) та показано регенераційну здатність одержаного калюсу. Вперше в Україні для S. viminalis та P. nigra х P. balsamifera розроблено новітній спосіб прямої адаптації рослин-регенерантів до умов відкритого грунту з приживлюваністю 96,7 і 93,3 %, що на 13,4 і 10,0 % більше, порівняно зі ступінчастим способом. Розроблено технологію створення біоенергетичних плантацій з рослин-регенерантів S. viminalis, яка включає схеми садіння культур у розрізі різних термінів вирощування та дозволяє в перший рік вегетації одержувати до 43,1 т•га-1 надземної маси для її переробки у паливні гранули (Патент України на корисну модель № 72275 від 10.08.2012 p.; патент України на корисну модель № 75015 від 26.11.2012 p.).


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.24-4 + П382.23-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400830 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського