РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527789<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мартинова С. М. 
Вплив міді та кобальту на розвиток нефропатій : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.01.32 / С. М. Мартинова; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Луганськ, 2013. - 20, [1] c. - укp.

Уперше на щурах лінії Wistar 1-місячного віку створено моделі нефропатій у разі гіпермікроелементозів міді та кобальту, викликаних тривалим внутрішньошлунковим уведенням розчинів СuСl2 і СoСl2 із розрахунку 1 мл на 100 г маси тварини з концентраціями Сu2+ 1,75 мг/дм3 та 0,24 мг/дм3, відповідно. Показано, що в основі розвитку нефропатій у разі гіпермікроелементозів міді та кобальту лежать кількісні та якісні зміни ліпідного обміну, які призводять до структурної перебудови ліпідного матриксу клітинних мембран нирок і, як наслідок, до порушень їх функціональних властивостей. Виявлено, що загальні зміни ліпідного складу мембран в обох моделях гіпермікроелементозів зумовлені двома основними причинами. Перша - це пряма дія на ліпіди й білки активних вільних радикалів, що утворюються під час розвитку оксидативного стресу в організмі тварин внаслідок введення їм надлишкової кількості міді та кобальту. Друга, непряма, являє собою ланцюг причинно-наслідкових зв'язків між процесами: підвищення концентрацій міді й кобальту - перерозподіл біогенних металів у нирках та печінці - зміни в них концентрації гормонів - вплив на обмін ліпідів - порушення функції нирок. Уперше визначено різницю між особливостями впливу підвищених концентрацій міді й кобальту на гормональний статус тварин. Доведено, що за біохімічними і морфологічними змінами в нирках нефропатія у разі гіпермікроелементозу міді розвивається за типом дисметаболічної нефропатії, а у випадку гіпермікроелементозу кобальту - за типом гломерулонефриту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-1 + Р415.202.9-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404486 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського