РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527802<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дацько Ю. М. 
Розвиток методів осаджувального розкислення розплаву для одержання монокристалів йодиду цезію з покращеними сцинтиляційними параметрами : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Ю. М. Дацько; НАН України, Ін-т монокристалів. - Харків, 2013. - 20 c. - укp.

Розроблено науково-технологічні основи одержання монокристалів CsI з покращеними сцинтиляційними параметрами за рахунок розкиснення розплаву з переводом домішок у тверду фазу. На основі потенціометричних досліджень проведено попередній відбір катіонних домішок, що можуть бути придатні для розкиснення: Mg2+, Eu2+, Be2+, Ni2+, Y3+ всхановлено, що для одержання якісних сцинтиляційних кристалів найбільш придатними є Mg2+ та Y3+, що утворюють найбільш тугоплавкі оксиди з низькими значеннями добутку розчинності у розплаві CsI. Зазначено, що їх застосування дозволяє суттєво знизити ефективний час висвічування швидких компонентів сцинтиляційного імпульсу монокристалів CsI до 8 нс та досягти значень відношення "Fast / Total" більше 0,8. З'ясовано, що використання інших катіонів є недоцільним. Досліджено процеси розкиснення розплаву CsI за допомогою металів-геттерів (Ti, Ta, Zr). Показано, що застосування титану і танталу, що утворюють відносно легкоплавкі оксиди (∼2 200 К), є недоцільним внаслідок розчинення продуктів взаємодії у розплаві. Визначено, що цирконій, який утворює тугоплавкий ZrO2 (∼3 000 К), є придатним для глибокої очистки розплаву CsI, і його застосування для розкиснення розплаву дозволяє одержувати монокристали з максимальними значеннями "Fast / Total" близько 0,9 і ефективним часом висвічування швидких компонент близько 14 нс.


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.143.1,022 + В381.531,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404606 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського