РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527810<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Келип О. О. 
Синтез та фізико-хімічні властивості мезопористих каталізаторів на основі діоксиду титану, модифікованого іонами d-металів (Mn, Cо, Ni) : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / О. О. Келип; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О. Чуйка. - К., 2014. - 23 c. - укp.

Розглянуто вплив допування TiO2 іонами перехідних металів (Co, Mn та Ni) на електронну структуру, хімію поверхні та каталітичну активність мезопористих плівок і порошків нанорозмірного діоксиду титану. Досліджено їх структурні та оптичні властивості, фазовий склад та морфологію поверхні. Методами рентгенівської спектроскопії та спектроскопії комбінаційного розсіювання встановлено, що як плівки, так і порошки після термообробки до 400 та 450 °С відповідно мають структуру анатазу. Введення 5 % марганцю в порошки TiO2 приводить до утворення фази рутилу. За даними РФЕС та спектроскопії дифузного відбиття кобальт на поверхні знаходиться у вигляді іонів Co2+ та Co3+, що може вказувати на формування фази шпінелі CO3O4, нікель - у вигляді Ni2+ та Ni1+, а в спектрах РФЕС для 2р-електронів марганцю крім іонів двовалентного марганцю спостерігається пік Mn3+. За результатами електрохімічних досліджень побудовано діаграми енергетичних рівнів синтезованих плівок, що дозволяють прогнозувати їх високу ефективність у напівпровідниковому електро- та фотокаталізі. За результатами тестування синтезованих плівок у реакції електрокаталітичного відновлення кисню показано, що введення невеликих кількостей допанту (1 %) підвищує його активність в цьому процесі, а подальше збільшення концентрації іонів металу-модифікатора може призводити до зменшення електрокаталітичної активності. Встановлено концентрації кобальту, нікелю та марганцю в TiO2, що забезпечують максимальну ефективність розкладу біхромат-іонів у присутності N2ЕДТА як електронодонора. Показано, що введення іонів кобальту, нікелю та марганцю збільшує ефективність фотокаталітичної денітрифікації води з утворенням молекулярного азоту. Виявлено оптимальні умови синтезу та термічної обробки кобальтвмісних SiO2- та TiO2-наносистем у реакції каталітичного окиснення CO.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404851 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського