РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527822<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вижга Ю. В. 
Клініко-імунологічні особливості ювенільного ревматоїдного артриту та оцінка відповіді на базисну терапію : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Ю. В. Вижга; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Вінниця, 2014. - 18 c. - укp.

Розглянуто питання патогенезу, клінічного перебігу ювеніального ревматоїдного артриту (ЮРА), проведено оцінку ефективності базисної терапії на підставі вивчення клініко-анамнестичних, біохімічних, імунологічних показників у хворих дітей. За допомогою комплексного обстеження дітей визначено особливості клінічного перебігу захворювання, ступеня функціональної недостатності залежно від тривалості процесу. Встановлено особливості формування імуно-запальної відповіді, опосередкованої каскадним механізмом активації транскрипційного фактора NF-kB. Доведено доцільність визначення вмісту анти-МЦВ (модифікований цитруліновий віментин) у крові як діагностичного маркеру ЮРА, проаналізовано його зв'язок з іншими показникам імунологічної відповіді та клінічними проявами хвороби. Визначено особливості вмісту прозапальних цитокінів - інтерлейкінів-1β та -6 у дітей з різною давністю ЮРА, показано, що в дебюті хвороби та протягом перших 2-х років переважає підвищення ІЛ-1β. Проведено оцінювання ефективності комплексної фармакотерапії ЮРА із застосуванням метотрексату, сульфасалазину та лефлуноміду на основі визначення критеріїв Американського коледжу ревматологів і динаміки основних імуно-запальних маркерів. Визначено, що гальмування імунозапальної агресії та транскрипційних факторів клітинного ядра досягається в повній мірі під впливом терапії метотрексатом і лефлуномідом, а утримання фармакологічного ефекту базисної терапії можливе лише за умов застосування метотрексату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.161

Шифр НБУВ: РА404982 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського