РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527824<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бернацький А. В. 
Підвищення фізико-механічних властивостей поверхневих шарів сталевих виробів лазерним та лазерно-мікроплазмовим легуванням : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.07 / А. В. Бернацький; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Уперше показано, що лазерне та комбіноване лазерно-мікроплазмове легування поверхні виробів з конструкційних сталей порошковими сумішами на основі хрому та реліту з величиною погонної енергії Еп = 300 - 450 Дж/мм (за умов характеру проплавлення, близького до теплопровіднісного) забезпечує одержання шарів зі структурою високолегованого мартенситу з рівномірним розподілом дисперсних зміцнювальних фаз, що обумовлює високий рівень фізико-механічних властивостей (тріщиностійкості, міцності, в'язкості руйнування). Уперше встановлено, що за ведення процесу лазерного легування поверхні виробів з конструкційних сталей порошковими сумішами на основі хрому та реліту на рекомендованому рівні технологічних режимів (Еп = 300 - 450 Дж/мм) найбільший внесок у підвищення границі плинності {Σσт} вносять субструктурний і твердорозчинний механізми зміцнення. За цих умов з'ясовано збільшення границі плинності {Σσт} в 1,4 раза, а коефіцієнт інтенсивності напруження К знижується лише на 5 %. Встановлено, що за ведення процесу комбінованого лазерно-мікроплазмового легування поверхні виробів з конструкційних сталей порошковими сумішами на основі хрому та реліту на рекомендованому рівні технологічних режимів найбільший внесок у підвищення границі плинності {Σσт} вносять субструктурний і дисперсійний механізми зміцнення. Спостережено збільшення розрахункової границі плинності у 2 рази, а значення К за цих умов практично не змінюється.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.230.91 + К663.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405065 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського