РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527845<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лабунець А. І. 
Патогенетичне обгрунтування застосування мелатоніну при запальних захворюваннях породонту : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / А. І. Лабунець; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Луганськ, 2014. - 24, [1] c. - укp.

Досліджено стан перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантної системи, ферментативної захисної системи пародонту, імунного статусу за експериментального запалення тканин пародонту. Патогенетично обгрунтовано застосування мелатоніну у разі гінгівіту та пародонтиту. Встановлено, що в патогенезі експериментального гінгівіту та пародонтиту значну роль відіграє порушення прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу, що виявляється активацією процесів перекисного окиснення ліпідів і зменшенням активності ферментів антиоксидантного захисту як у сироватці крові, так і в гомогенаті тканин пародонту. Показано, що розвиток запальних захворювань пародонту відбувається на тлі змін клітинної та гуморальної ланок загального імунного статусу і супроводжується цитокіновим дисбалансом: підвищенням рівня прозапальних цитокінів ФНП-α та γ-ІФН та зниженням продукції протизапального ІЛ-4. Застосування екзогенного мелатоніну за умов експериментального запалення тканин пародонту сприяє нормалізації: прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу; кислотно-лужного стану та мобілізації захисних механізмів тканин пародонту, які проявляються підвищенням антиглюкуронідазної та пероксидазної активності; імунного статусу організму, порушеного цитокінового балансу. За даними гістологічних, морфометричних, біохімічних і клінічних досліджень з'ясовано, що застосування мелатоніну позитивно впливає на перебіг експериментального запалення тканин пародонту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405524 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського