РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527849<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Москва Х. А. 
Патогенетичні особливості інсулінорезистентності при гіпотиреозі в умовах коригуючих впливів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Х. А. Москва; Буков. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2014. - 20 c. - укp.

Здійснено порівняльну оцінку впливу левотироксину, метформіну й піоглітазону на маркери інсулінорезистентності (ІР) тканин-мішеней за клінічних умов (хворі на гіпотиреоз та з наявною інсулінорезистентністю). Порівняння результатів трьох варіантів лікування показало нижчу концентрацію тиреотропного гормону (ТТГ) під впливом комбінованого лікування метформіну та левотироксину, тоді як вільний тироксин (вТ4) і вільний трийодтиронін (вТ3) були вищими на тлі комбінації піоглітазону та левотироксину. Крім цього, глюкоза та глікований гемоглобін були нижчими на тлі метформіну, а С-пептид та інсулін - на тлі піоглітазону. Під впливом піоглітазону індекс НОМА-β був нижчим, а індекс Каро вищим, що можна пояснити їх високою чутливістю до змін концентрації інсуліну в крові. Вплив на різні ланки інсулінорезистентності сприяв зниженню індексу НОМА-ІR на тлі метформіну (завдяки зниженню вмісту глюкози натще через пригнічення глюконеогенезу в печінці) та на тлі піоглітазону (зменшення ІР м'язів і жирової тканини). Призначення інсулінових сенситайзерів також покращувало показники ліпідного обміну. Аналіз кореляційних зв'язків виявив, що активність аланінамінотрансферази обернено корелювала з вТ4 у хворих на гіпотиреоз. Крім цього рівень кореляції вТ4 з ліпідними фракціями був вищим за асоціації з ними вТ3, що може свідчити про тісний зв'язок вТ4 з печінковою ІР. Зафіксовано пряму кореляцію між вмістом глюкози натще й рівнем ТТГ у хворих на гіпотиреоз з ІР та нормальним індексом маси тіла, що вказує на безпосередню залежність вуглеводного обміну від функціональної здатності щитовидної залози вже на рівні початкових змін гіпофіза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-3 + Р415.16-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405553 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського