РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527900<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Старикович М. О. 
Антигенна специфічність і каталітична активність імуноглобулінів класу А молока людини і їхній вплив на клітини ссавців : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.11 / М. О. Старикович; НАН України, Ін-т біології клітини. - Львів, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено вплив автологічних антитіл молозива та молока жінок-породіль на ріст і виживання клітин ссавців. Завдяки розробленій схемі очистки одержано гомогенні препарати анти-ДНК та антигістон антитіл, з'ясовано їх вплив на пухлинні клітини людини in vitro, а також вивчено їх антигенну специфічність і каталітичну активність. Вперше показано, що анти-ДНК slgA індукують загибель пухлинних клітин in vitro. Встановлено, що загибель клітин-мішеней за дії анти-ДНК slgA відбувається шляхом апоптозу. Виявлено, що анти-гістон H1 sIgA стимулюють проліферацію Т-лімфоцитів лейкозу людини ліній Jurkat та клітини меланоми людини лінії SK-MEL in vitro. Мітогенний ефект цих авто-АТ підтверджено імуноблотингом за зростанням у клітинах рівня деяких сигнальних білків, залучених до проліферації (с-Мус, МАРК- і cdc2-протеїнкінази). Вперше встановлено, що анти-гістонові sIgA-антитіла мають протеолітичну активність щодо гістону Н1 та основного білка мієліну. Завдяки розробленого лектино-тесту встановлено, що sIgA молозива окремих породіль відрізняються між собою, як за будовою вуглеводних детермінант так і за рівнем глікозилювання поліпептидів цих імуноглобулінів. Такі відмінності можуть бути зумовлені індивідуальними особливостями синтезу вуглеводних залишків секреторних імуноглобулінів у людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського