РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527902<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гнезділов В. П. 
Раманівське розсіювання світла в сильнокорельованих електронних системах : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.11 / В. П. Гнезділов; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низьких температур ім. Б.І. Вєркіна. - Харків, 2014. - 32 c. - укp.

Експериментально досліджено та проаналізовано взаємодію різних ступенів свободи в представниках п'яти груп сильнокорельованих електронних систем. Загальним, що об'єднує об'єкти, які досліджені, є те, що у формуванні їх унікальних фізичних властивостей, перспективних для сучасного технологічного застосування, беруть участь відразу декілька взаємодіючих підсистем, а не одна з них. У купратних надпровідниках YBa2Cu3O6+δ і La2CuO4+δ виявлено та досліджено ефекти, що повязані із фазовою сепарацією. В шаруватих кобальтітах NaxCoO2 x yH2O проаналізовано роль електрон-фононної взаємодії у формуванні складної фазової діаграми. Досліджено вплив взаємодії "спіновий стан - гратка" на фононну підсистему халькогеніда заліза, FeTe. В спектрах La2-xSrxNiO4 виявлено та проаналізовано особливості, які повязані із спонтанним поділом фаз на спінові/зарядові страйпи внаслідок сильної електронної кореляції. Досліджено низьковимірні магнітні структури NaCu2O2, α-TeVO4, Sr3Cr2O8 і K2V3O8 з різними основними станами та геометріями магнітного обміну. Досліджено ефекти кореляції магнітних і структурних властивостей в фрустрованих шпінелях CdCr2S4, CdCr2O4, ZnCr2O4 і FeCr2S4. Одержано свідчення складної взаємодії різних ступенів свободи в спектрах збуджень перовскітних манганитів і кобальтитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.337 в641,022 + В367.31 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського