РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527948<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семененко С. Б. 
Патофізіологічні механізми порушень хроноритмічної організації функції нирок за умов блокади монооксиду нітрогену на тлі гіпо- та гіперфункції шишкоподібної залози : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / С. Б. Семененко; Буков. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2012. - 22 c. - укp.

Мета дослідження - встановлення взаємозв'язку між функціональним станом шишкоподібної залози (ШЗ) та синтезом монооксиду нітрогену (NO), а також з'ясування патофізіологічних механізмів порушень хроноритмічної організації екскреторної, іоно- та кислоторегулювальної функцій нирок. Встановлено, що NO є важливим внутрішньоклітинним месенджером регуляції хроноритмів екскреторної, іоно- та кислоторегулювальної функцій нирок. Показано, що ефекти Nω-нітро-L-аргінінової блокади (L-NNA) синтезу NO залежать від функціональної активності ШЗ. L-NNA блокада синтезу NO за умов гіпофункції ШЗ призводить до більш виражених змін інтегральних характеристик хроноритмів основних показників функціонального стану нирок в порівнянні з блокадою синтезу NO на фоні гіперфункції ШЗ. Застосування мелатоніну призводить до корекції хроноритмічних перебудов архітектоніки та фазової структури ритмів більшості досліджуваних показників, викликаних блокадою синтезу NO. Введення блокатора NO L-NNA порушує морфологію пінеалоцитів і нефроцитів щурів за умов постійного освітлення. Введення мелатоніну призводить до певної корегувальної дії на стан пінеалоцитів, а у нирках до зменшення ступеня дистрофії. Встановлені зміни кількісних параметрів хроноритмів екскреторної, іоно- та кислоторегулювальної функцій нирок визначають можливість удосконалення методів ранньої діагностики та профілактики захворювань нирок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-2 + Р415.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392115 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського