РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528001<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Макаренко О. А. 
Біохімічні механізми остеотропної дії флавоноїдів : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / О. А. Макаренко; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - О., 2011. - 40 c. - укp.

Вперше за адекватних методичних умов (на моделях утворення активних форм кисню in vitro) показано внесок окремих флавоноїдів в реалізацію їх антиоксидантної дії. Антиоксидантна активність флавоноїдів реалізується по комбінованому механізму та залежить від структури даних речовин. На підставі розрахунку IC50 встановлено різну здатність флавоноїдів інгібувати активність деяких панкреатичних протеїназ, мікробної колагенази та лейкоцитарної еластази. Кінетичні дослідження показали, що інгібування флавоноїдами лейкоцитарної еластази та трипсину здійснюється за частково конкурентним типом. Встановлено, що антилероксидну дію окремі флавоноїди здійснюють через активацію каталази кісткової тканини. Виявлено флавоноїди, які інгібують активність каталази. Вперше в експерименті ex vivo показано прямий інгібуючий вплив флавоноїдів на активність кісткової еластази. На підставі результатів досліджень in vitro і ex vivo визначено здатність флавоноїдів одночасно впливати на декілька біохімічних ланок, що входять в адаптаційно-трофічну систему та такі, що відповідають за рівень неспецифічної резистентності організму. Це дозволяє розглядати флавоноїди як універсальні неспецифічні модулятори обмінних процесів в організмі. Вперше виявлено групу протеїназ, що беруть участь в дозріванні колагену кісткової тканини, та визначено деструктивну роль кісткової еластази в резорбції органічного матриксу. Встановлено, що початкові вікові зміни в метаболізмі кісткової тканини щурів пов'язані з посиленою деструкцією колагену під впливом еластази та катепсину і, одночасно, компенсаторною активацією дозрівання колагену, що можна розглядати як результат якісних порушень біосинтезу органічного матриксу кістки. На підставі результатів експериментальних досліджень, що проведені на моделях остеопорозу різного генезу у щурів, а також досліджень in vitro і ex vivo показано патогенетичну роль лейкоцитарної еластази в розвитку остеопорозу. На підставі цього розроблено обгрунтування застосування препаратів флавоноїдів для профілактики та лікування остеопорозу різного генезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.183.7*04 + Е60*669.372*723 + Р418.11-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384367 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського