РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528012<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ільїнська І. Ф. 
Вторинна імунологічна недостатність при туберкульозі (її варіанти, патогенетична роль та шляхи корекції) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.08 / І. Ф. Ільїнська; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - К., 2011. - 44 c. - укp.

Обгрунтовано тактику індивідуалізованої імунокорекції у хворих на туберкульоз (ТБ) легень, осіб з великими залишковими пост-туберкульозними змінами у легенях і дітей, які підлягають ревакцинації вакцини Кальмет-Герена (БЦЖ), яка базується на встановленні патогенетичного типу та варіанту імунологічної недостатності. Доведено ефективність використання суміші ω-3 поліненасичених жирних кислот і молекулярного комплексу РНК-тилорон в імунотерапії ТБ у тварин з преморбідними макрофагальним і Т-клітинним імунодефіцитами. Встановлено можливість корекції вакцинної відповіді на БЦЖ у тварин зі стероїдною та макрофагальною імуносупресіями тималіном, нуклеїнатом натрію, сумішшю ω-3 поліненасичених жирних кислот і молекулярним комплексом РНК-тилорон. Розглянуто деякі патогенетичні механізми імуносупресії за ТБ та розроблено принципи імунокорекції у хворих з необтяженим преморбідним фоном, преморбідною імуносупресією й осіб з великими залишковими змінами у легенях після перенесеного захворювання. У 50 % дітей, які підлягають ревакцинації БЦЖ, виявлено виразне пригнічення імунологічної реактивності, що у інфікуваних дітей зумовлює шкірну туберкулінову анергію, а у решти збільшує ризик неефективності протитуберкульозного щеплення та виникнення поствакцинальних ускладнень. Визначено критерії включення дітей у групу ризику у зв'язку з ймовірною імунологічною недостатністю та розроблено тактику їх ревакцинації БЦЖ під захистом імуномодуляторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385494 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського