РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528020<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Затовський І. В. 
Складнозаміщені металічно-фосфатні каркасні матриці : автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.01 / І. В. Затовський; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 38 c. - укp.

Узагальнено та проаналізовано встановлені закономірності утворення кристалічних сполук у багатокомпонентних лужнофосфатних, фосфато-фторидних і фосфато-нітрогенвмісних розчин-розплавах, які містять комбінації різновалентних металів, і виявлено умови синтезу складнозаміщених фосфатів. Розроблено шляхи та встановлено критерії одержання складних фосфатів з кристалічними каркасами [MOPO4], [M2(PO4)3], [M(PO4)2], [MPO4], [M3(PO4)4], [M10(PO4)7], [MP2O7] на основі лужних металів (Na, K, Cs) та металів II - VII груп (Mg, Ca, Sr, Ba, Ti, Zr, Hf, Sn, V, Nb, Ta, Cr, Mo, W, Mn, Fe, Ni, Co, Cu, Zn, Al, Ga, In, Sc, Y, РЗЕ, Bi). З'ясовано особливості взаємовпливу природи та кількісних співвідношень лужного та комбінації полівалентних металів на принципі утворення певних типів структурних фрагментів і кристалічних фосфатних матриць в цілому та виявлено ключові фактори, які зумовлюють формування ізоморфних та ізоструктурних рядів. Показано, що за гетеровалентного заміщення у фосфатних матрицях сумісність певних пар металів значної мірою визначається можливостями деформації їх оксигенових поліедрів за формування координаційного оточення металів. Запропоновано та розроблено ряд нових підходів до синтезу та вирощування кристалів різнометалічних фосфатів за умов розчин-розплавної кристалізації, одержання лужнофосфатного нітрогенвмісного скла й оксинітридофосфатів. Проведені фізико-хімічні дослідження для ряду нових сполук визначили перспективи їх практичного використання за створення сучасних нелінійно-оптичних матеріалів, люмінофорів, йонних провідників. Показано можливості застосування фосфатів з лангбейнітовим типом каркасу як базових матриць для іммобілізації радіоактивних ізотопів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.232.1 Фн + Г522.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386474 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського