РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528026<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Клюєва А. М. 
Розвиток методів розрахунку просторової структури поля при поширенні та розсіянні радіохвиль у тропосфері : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / А. М. Клюєва; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". - Х., 2011. - 17 c. - укp.

Досліджено вирішення актуальної науково-практичної задачі розширення функціональних можливостей радіотехнічних систем шляхом урахування поточних умов поширення радіохвиль. Важливим є внесок виконаних у роботі досліджень у розвиток існуючих методів розрахунку поля. Одержано загальні математичні вирази, які дозволяють розрахувати просторовий розподіл компонент векторного поля у зоні дифракції Френеля. Ці вирази допускають граничний перехід до наближення дифракції Фраунгофера та підходять як для випадку зворотного (θ ≈ π ), так і прямого розсіяння (θ << 1), в тому числі - безпосередньо вперед (θ = 0). Практична цінність одержаних результатів полягає у тому, що шляхом аналізу просторового розподілу векторних компонент поля та відповідних джерел вторинного випромінення сформульовано вимоги до антенних пристроїв систем дистанційного зондування атмосфери й їх розміщення для зменшення або виключення систематичної помилки вимірювань складових векторного поля, обумовленої протяжністю області розсіяння в неоднорідному середовищі. Розроблено інженерний метод оперативного оцінювання поля в зоні дифракції Френеля (метод еквівалентних джерел), який дозволяє одержувати дані для адаптації радіотехнічних систем до поточних умов поширення радіохвиль над поверхнею Землі та за радіогоризонтом. Шляхом порівняння результатів розрахунків з експериментальними даними підтверджено можливість застосування даного методу. Одержані результати дозволяють покращити тактико-технічні характеристики систем дистанційного зондування атмосфери та радіолокаційних станцій (РЛС) виявлення та супроводу цілі, зокрема, підвищити точність вимірювання деполяризованої компоненти розсіяного поля під час метеорологічних вимірюваннях та адаптувати РЛС до поточних умов поширення радіохвиль.


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386365 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського