РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528078<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грідякіна О. В. 
Оптичні, нелінійно-оптичні та електричні властивості іонних термотропних рідких кристалів та шаруватих стекол алканоатів кобальту : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.15 / О. В. Грідякіна; НАН України, Ін-т фізики. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень структурних, електричних, оптичних і нелінійно-оптичних властивостей іонних термотропних рідких кристалів (ІТРК) алканоатів кобальту, їх багатокомпонентних сумішей та мезоморфних стекол. Встановлено структуру мезоморфних стекол гомологічного ряду алканоатів кобальту (кількість атомів вуглецю в алканоатному ланцюзі n = 7, 9, 11). Вперше показано, що двошарове пакування молекул (катіон-аніонний прошарок між шарами алканоатних ланцюгів), властиве смектичній А фазі, зберігається і в склоподібному стані за кімнатної температури. Виявлено, що ІТРК деканоату кобальту та його бінарна суміш зі свинцем в області існування мезофази є слабкими електролітами. Для них характерна велика анізотропія об'ємної провідності, зумовлена впорядкованістю молекул. Показано, що транспорт зарядів, основними носіями яких є катіони металів, відбувається вздовж катіон-аніонного прошарку. У полідоменних зразках визначено рухливість і концентрацію носіїв зарядів. Показано, що домінуючою координацією іонів Co2+ в досліджених середовищах є октаедр. Значне падіння коефіцієнта поглинання у разі збільшення довжини аліфатичного ланцюга в гомологічному ряді алканоатів кобальту зумовлено зменшенням як об'ємної концентрації комплексів катіонів кобальту, так і величин дипольних моментів d-d-переходів. Записано та досліджено тонкі динамічні гратки в мезоморфних стеклах алканоатів кобальту. Вони характеризуються великими значеннями нелінійно-оптичних параметрів (x(3)}, γ). Запропоновано пояснення фізичного механізму запису, який полягає в індукуванні лазерним випромінюванням нелінійної поляризовності π-електронів координаційних вузлів катіонів кобальту.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В372.4,022 + В374,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389084 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського