РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку

Столбовий В. О. 
Структура і фізико-механічні властивості вакуумно-дугових наноструктурних Ti-N i Mo-N покриттів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / В. О. Столбовий; НАН України, Ін-т електрофізики і радіац. технологій. - Х., 2012. - 20 c. - укp.

Вперше визначено фізико-технологічні закономірності та реалізовано процеси синтезу надтвердих Mo-N покриттів із застосуванням низькоенергетичної імпульсної обробки в процесі осадження. Показано, що надтверді Mo-N покриття складаються з низькотемпературної фази β-Mo2N з тетрагональними гратками та високотемпературної γ-Mo₂N із ГЦК гратками, а також фази Mo3N2. Розмір кристалітів становить 9 - 12 нм для Mo₂N покриттів із твердістю більше 45 ГПа. Вперше встановлено, що збільшення твердості обумовлене ростом вмісту в покритті низькотемпературної β-Mo2N фази. Розроблено та реалізовано процеси осадження надтвердих Mo-N покриттів за температур підкладки на рівні 150 °С. Створено та досліджено надтверді наноструктурні TiN покриття з використанням іонної імпульсної обробки в процесі їх осадження на підкладках зі швидкорізальної сталі Р6М5 з температурою 100 - 500 °С. Дані покриття мають твердість (50 - 65 ГПа) і розмір кристалітів 12 - 14 нм. Показано, що в досліджених інтервалах тисків азоту покриття складається з фази TiN, однак за потенціалу підкладки - 200 В як з імпульсною обробкою, так і без неї аксіальна текстура переважно [111], а за потенціалу підкладки - 20 В з імпульсною обробкою відбувається формування полікристалічного покриття без помітної переважної орієнтації площин росту кристалітів. Визначено оптимальні умови осадження вакуумно-дугових надтвердих наноструктурних TiN покриттів, дотримання яких забезпечує збереження твердості в межах 10 % протягом більше чотирьох років.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.05-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389186 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського