РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528149<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білошицький В. В. 
Генна терапія при черепно-мозковій травмі (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.05 / В. В. Білошицький; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова НАМН України". - К., 2012. - 40 c. - укp.

Досліджено гіпотезу, що генна терапія шляхом ліпосомальної трансфекції генами ізоформи ε2 аполіпопротеїну Е (аnоЕ2) та генами ізоформи ε3 аполіпопротеїну Е (аnоЕ) може сприяти структурному та функціональному відновленню ураженого мозку після експериментальної черепно-мозкової травми (ЧМТ). На моделі тяжкої ЧМТ у дорослих і старих щурів лінії Wistar підтверджено наявність істотних змін морфофункціонального стану гіпокампа, а також неврологічних і когнітивних функцій. Доведено, що генна терапія, зокрема ліпосомальна трансфекція клітин центральної нервової системи генами аnоЕ2 та аnоЕЗ за допомогою плазмідного вектора значною мірою попереджує розвиток вторинних пошкоджень гіпокампа, скорочує ЧМТ-індуковану загибель нейронів і покращує їх якісний склад, нормалізує нейрон-гліальні відносини, зменшує гліоз і мікрогліальну реакцію, аксональне ушкодження і деструкцію мієліну та накопичення ліпофусцину, що має певні вікові особливості. Після генної терапії у головному мозку тварин спостерігалась менша інтенсивність процесів апоптозу та зменшення його швидкості у старих щурів. Показано, що запобігання розвитку вторинних ушкоджень головного мозку за допомогою генної терапії супроводжується покращанням рухових функцій, просторової пам'яті, здатності до навчання, дослідницької поведінки та показників емоційного стану. Вироблено принципи подальшої розробки лікувальних засобів за ЧМТ, у т.ч. і в клініці, на основі молекули АпоЕ або її функціонально значущих доменів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського