РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528154<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рак В. П. 
Удосконалення технології хліба з використанням хмелю : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.01 / В. П. Рак; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано вибір сортів хмелю, спосіб його внесення в тісто, вивчено технологічні властивості хмелю. Розроблено спільно з Інститутом сільського господарства Полісся НААН України нативний хмельовий препарат з низьким вмістом гірких речовин для хлібопечення. Подано кількісне оцінювання бактерицидного впливу ароматичних сортів хмелю, окремих його компонентів і способу внесення на широкий спектр контамінуючої мікрофлори хліба Asp. niger, Pen. chrisogenum та Вас. Subtilis. Встановлено закономірності впливу параметрів приготування гірких заварок і хмельових заквасок на показники їх якості. Обгрунтовано вибір мікрофлори для приготування хмельових заквасок. Розроблено для виготовлення житньо-пшеничного та пшеничного хліба чотирифазний спосіб приготування тіста на хмельових заквасках з використанням заквашених заварок. Для пшеничного хліба також рекомендовано приготування тіста за схемою: гірка оцукрена заварка - хмельова закваска - опара - тісто з внесенням в опару 25 % закваски. Досягнуто збагачення хліба поліфенолами завдяки внесенню НХП у кількості 0,12 % до маси борошна. Використання 0,08 % нативного хмелю сорту Злато Полісся дозволяє забезпечити потребу в ксантогумолі, який має сильну антикан-церогенну активність, на 31,8 % від рекомендованої добової кількості, що свідчить про функціональні властивості такого хліба. Встановлено зниження вмісту фітину в хлібі на хмельових заквасках і оптимізовано рецептуру хліба, збагаченого БАР хмелю та кальцієм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392287 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського