РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528166<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савка Т. М. 
Роль оксиду азоту в регуляції всмоктування і секреції у товстій кишці за умов норми та при ульцерогенних ушкодженнях : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.03 / Т. М. Савка; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. - Л., 2012. - 20 c. - укp.

Вперше в експериментах in vivo на щурах доведено, що за нормальних умов NO справляє моделювальний вплив на базальний сумарний транспорт через епітелій товстої кишки: пригнічує всмоктування іонів Na+ та секрецію іонів К+, і не впливає на транспорт води й іонів Cl-. Розвиток ульцерогенного коліту в експериментах на щурах, викликаний введенням оцтової кислоти, призводить до зростання процесів ліпопероксидації, активації NO-синтаз і переважно iNOS, у разі цього збільшується вміст оксиду азоту у слизовій оболонці товстої кишки (СОТК) і знижується концентрація L-аргініну в крові. Вперше встановлено прямий зв'язок між змінами в транспорті води та електролітів і загостренням протікання оцтово-кислого експериментального коліту. Вперше показано, що за умов виразкового коліту, NO справляє незначний про-секреторний вплив на транспорт іонів Na+ через епітелій товстої кишки. Вперше проведено багатокомпонентний аналіз впливу меланіну, одержаного з чорних дріжджів Nadsoniella nigra var. hesuelica, на стан СОТК у щурів за умов розвитку експериментального коліту. Вперше встановлено, що меланін (20 мг/кг) призводить до зменшення площі та вираженості структурно-геморагічних ушкоджень СОТК, активності процесів ліпопероксидації та NO-синтаз (NOS), за цього у більшій мірі гальмується активність індуцибельної NOS (iNOS), вміст нітрит-аніону у СОТК зменшується, а концентрація L-арганіну у плазмі крові зростає.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1 + Е60*734.247.2*02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393488 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського