РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528181<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карпина В. А. 
Структура і властивості плівок та наноутворень ZnO, вирощених різними методами : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. А. Карпина; НАН України, Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М. Францевича. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Встановлено взаємозв'язок між температурою осадження та структурною досконалістю плівок ZnO, оптимізовано умови росту текстурованих плівок на різних підкладках та умови їх відпалу, які забезпечують інтенсивну екситонну фотолюмінесценцію. Вивчено особливості фотолюмінесценції одержаних зразків ZnO у разі збудження імпульсними та неперервними лазерами в області високих і низьких температур. Фізичну природу УФ полоси з енергетичним положенням 3,317 еВ пов'язано з рекомбінацією вільних електронів через акцепторні рівні, сформовані структурними дефектами. Вперше виявлено залежність фотолюмінесценції від текстури плівки. Досліджено умови формування твердих розчинів Zn1-xCoxO. Визначено валентний стан іонів кобальту методом рентгенівської адсорбційної спектроскопії та встановлено, що зарядовий стан іонів кобальту в плівках оксиду цинку відповідає валентності 3+. Встановлено, що плівки оксиду цинку, леговані кобальтом у межах його розчинності в ZnO, є парамагнітними, а антиферомагнітна взаємодія обумовлена наявністю преципітатів оксидних фаз кобальту в ZnO. Досліджено електронну польову емісію з плівок і наноструктур оксиду цинку, визначено ступінь її ефективності (параметр β). Продемонстровано вплив геометрії наноструктур на параметри електронної польової емісії. Вперше показано, що покриття плівкою ZnO кремнієвих емітерів покращує їх емісійні властивості.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В371.236,022 + Ж619

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського