РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528195<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шірінян Т. С. 
Прогностичне значення клініко-гематологічних та імунологічних особливостей перебігу множинної мієломи : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.31 / Т. С. Шірінян; НАМН України, ДУ "Ін-т гематології та трансфузіології НАМН України". - К., 2012. - 24 c. - укp.

Вперше для оцінювання перебігу множинної мієломи (ММ) запропоновано комплекс діагностичних і прогностичних чинників як доповнення до існуючих, який грунтується на визначенні клініко-гематологічних та імунологічних особливостей перебігу даної хвороби, дослідженні цитоплазматичної експресії CD138 у кістковому мозку (КМ) та кількості B-клітин з експресією CD95, рівня апоптозу лімфоїдних клітин, вмісту цитокінів ІФН-α і -γ, ФНП-α (фактора некрозу пухлин) у сироватці крові та стимульованій продукції ІФН клітинами крові. Виявлено відмінності клініко-гематологічних проявів, перебігу, відповіді на лікування у хворих з різними імунохімічними варіантами хвороби. Показано, що в складних випадках з неінформативною цитологічною картиною імуногістохімічне дослідження трепанобіоптатів КМ на виявлення суCD138 дозволяє встановити дійсну кількість мієломних плазматичних клітин і діагностувати ММ. До важливих додаткових прогностичних критеріїв, що впливають на показники загального виживання хворих на ММ, на основі багатофакторного аналізу регресії Кокса віднесено наявність інфекційних ускладнень на час установлення діагнозу. Доведено зв'язок між ефективністю лікування хворих на ММ і рівнем спонтанного апоптозу лімфоїдних клітин периферичної крові, вмістом загального ІФН у сироватці крові. Вперше на основі створеної нової бальної системи розроблено алгоритм прогнозування досягнення об'єктивної відповіді та повної ремісії з урахуванням кількості CD95+-клітин у периферичній крові, індексу спонтанного апоптозу лімфоїдних клітин, рівня загального ІФН сироватки крові. Обгрунтовано принцип індивідуального підходу до лікування ММ. Показано, що виявлені хворі на ММ з несприятливим прогнозом, у яких наявні 2 - 3 несприятливі прогностичні фактори, після курсу цитостатичної терапії потребують призначення підтримуючої терапії препаратами ІФН-α, що подовжує їх загальне виживання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.411-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського