РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528206<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федоров Є. Є. 
Методи побудови процесорів комп'ютерних систем для опрацювання природомовних об'єктів та сигналів : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.05 / Є. Є. Федоров; Нац. авіац. ун-т. - К., 2012. - 36 c. - укp.

Вперше запропоновано єдиний підхід до побудови високоефективних процесорів комп'ютерної системи (КС) для опрацювання природомовних об'єктів і сигналів на підставі розроблених методів опрацювання та перетворення інформації, моделей нейромереж і логіко-формальних правил оцінювання, який дозволяє вирішити проблему діагностування поточного стану електромеханічних об'єктів (ЕМО) та забезпечити природомовну взаємодію оператора та КС. Удосконалено методи діагностики для процесорів КС загального та спеціального призначення, які відрізняються тим, що для визначення параметрів шумового сигналу використовують спектральний аналіз у поєднанні з граничною оцінкою й інформативними частотами, що дозволяє вчасно діагностувати стан ЕМО. Удосконалено методи для діагностичного процесора, які базуються на пропонованих моделях нейромереж MLNN та максимумі правдоподібності, навчаються за допомогою генетичного алгоритму у поєднанні з імітацією відпалу та використовують дані з акустичних паспортів ЕМО як опорні зразки, що збільшує ймовірність ідентифікації шумового сигналу за допомогою КС до 99.6 % і дозволяє використати адаптивний нормований поріг в логіко-формальних правилах для зменшення ймовірності пропуску несправності ЕМО на різній стадії експлуатації й у різних режимах навантаження до 0.2 %. Набули подальшого розвитку методи взаємодії людини з КС, що полягають в опрацюванні мовленої інформації, які відрізняються тим, що використовують міру контрастності, що надає можливість КС ідентифікувати оператора та його команди з ймовірністю 99 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.810.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського