РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528250<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Калінін І. В. 
Біохімічні механізми знешкодження важких металів у тканинах щурів : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / І. В. Калінін; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 40 c. - укp.

Вперше досліджено функціонування металотіонеїнів (МТ) печінки щурів, вивчено спектральні властивост ізоформ МТ і встановлено їх роль у детоксикаційних процесах важких металів (ВМ). Одержано нові дані про молекулярні форми МТ (МТ-1, МТ-1а, МТ-2, МТ-2а), які відрізняються масою та складом зв'язаних металів. Вивчено вплив інтоксикації щурів іонами міді, цинку, кадмію та свинцю на метаболічні процеси, а також за умов застосування антиоксидантів і сорбентів для знешкодження ВМ. Вперше за допомогою методів рентгенофлуоресцентного аналізу й інфрачервоної-Фурьє спектроскопії проведено дослідження ВМ в тканинах щурів, зроблено порівняльний аналіз одержаних результатів з даними досліджень методом атомно-абсорбційної спектрофотометрії. Різницю між спектральними характеристиками тканин, інтактних та інтоксикованих тварин, продемонстровано за допомогою статистичних показників - скюнесу і куртозису. Обгрунтовано доцільність застосування антиоксидантних препаратів за інтоксикації ВМ у тварин. Встановлено, що застосування фолієвої кислоти (ФК) та α-ліпоєвої кислоти призводить до підвищення ефективності функціонування компонентів системи антиоксидантного захисту. Показано доцільність застосування алюмосилікатів для детоксикації ВМ в організмі щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641.1 + Р284.41 + Р419.441

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409622 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського