РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528253<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Саварин В. І. 
Методи вимірювання п'єзооптичних коефіцієнтів та формування поляризаційних сингулярностей при 2D напружених станах : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / В. І. Саварин; Ін-т фіз. оптики ім. О.Г. Влоха. - Львів, 2014. - 17 c. - укp.

Вперше на основі феноменологічних співвідношень обгрунтовано метод вимірювання п'єзооптичних коефіцієнтів πkk (k = 4, 5, 6) для кристалів усіх точкових груп симетрії, який полягає у вимірюванні індукованого двопроменезаломлення та кута повороту оптичної індикатриси за умови формування відомого 2D розподілу механічних напружень у кристалічному диску, стиснутому вздовж діаметра. Експериментально одержано значення п'єзооптичного коефіцієнта π66 для кристалів LiNbO3, яке становить (-0,508 ± 0,049) x 10-12 м2/Н. Визначено п'єзо- та пружнооптичні коефіцієнти для оптичного скла К8 методом чотириточкового згину, який поєднує цифрову інтерферо- та поляриметрію зображення, і продемонстровано високу точність цього методу. Показано, що в цьому випадку абсолютна похибка під час визначення п'єзооптичних коефіцієнтів не перевищує 0,036 x 10-12 м2/Н, а пружнооптичних коефіцієнтів - 0,005. На основі феноменологічного аналізу 2D розподілів параметрів оптичної індикатриси в скляному диску, стиснутому вздовж діаметра, показано, що в оптичних пучках, які поширюються через діаметрально протилежні точки стиску, формуються поляризаційні сингулярності, спричинені топологічними дефектами орієнтації оптичної індикатриси з силою, рівною ±1. Встановлено, що дислокації кристалічної структури приводять до виникнення поляризаційних сингулярностей в оптичних пучках, які поширюються вздовж дислокаційних ліній.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409946 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського