РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528263<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Арешков П. О. 
CHI3L1 і CHІ3L2 як антагоністичні ефектори життєздатності клітин та активатори сигнальних каскадів : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.03 / П. О. Арешков; НАН України, Ін-т молекулярної біології і генетики. - Київ, 2014. - 23 c. - укp.

Охарактеризовано пухлино-асоційований ген, що кодує хітиназа-3-подібний білок 2 (CHI3L2). За допомогою тестів на життєздатність і мітогенез встановлено й охарактеризовано проапоптотичний вплив білка CHI3L2 на клітини ліній 293 і U-251. Вперше показано активацію протеїнкіназ ERK1/2 сигнального каскаду МАРК в клітинах ліній 293 та U-251 після додавання білка CHI3L2 до поживного середовища. Після додавання до поживного середовища зазначених клітинних ліній білків CHI3L2 та CHI3L1 з використанням конфокальної імунофлуоресцентної мікроскопії вперше встановлено транслокацію фосфорильованих форм ERK1/2, що залежить від типу клітинної лінії. З використанням селективних інгібіторів процесів клатрин-опосередкованого ендоцитозу показано, що для CHI3L1-індукованого фосфорилювання ERK1/2 в клітинах лінії 293, критичним є формування сигнальних везикул, тоді як у випадку інкубації клітин з білком CH33L2 для активації MAPK/ERK1/2 достатньо лише проходження перших стадій цього процесу. Встановлено, що лентивірусна трансдукція кДНК CHI3L2 так само, як і кДНК онкогена CH13L1, в клітини лінії 293 призводить до набуття ними рис злоякісної трансформації (підвищена життєздатність та здатність до субстрат-незалежного росту) при культивуванні за присутності сироватки ембріонів великої рогатої худоби (FBS). Показано, що на відміну від онкогена CHI3L1, CH13L2 може мати як онкогенні, так і онкосупресорні властивості залежно від мікрооточення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4 + Р56-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410827 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського