РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528308<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панасенко В. В. 
Технологія карбонатних солей калію з хлориду калію і діетиламіну : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.01 / В. В. Панасенко; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Розроблено наукові основи технології карбонатних солей калію з КСl і (C2H5)2NH у процесах висолювання та кристалізації внаслідок хімічної реакції з визначенням параметрів технології, які забезпечують одержання з високим виходом високоякісного конкурентоспроможного за вартістю продукту. За результатами термодинамічних досліджень запропоновано найбільш імовірну схему реакцій утворення КНСO3 з KCl, (C2H5)2NH і діоксиду вуглецю. Установлено за результатами досліджень розчинності у четверній взаємній системі К+, (C2H5)2NH2+//НСО3-, Cl- - H2O при 30 °С, що механізм найбільшої висолюючої дії солей N,N-діетиламонію на КНСО3 забезпечується підтримкою молярних співвідношень (C2H5)2NH2+/Cl- як 1,15 : 1 у вихідній реакційній суміші та ступені карбонізації системи більше 185 %. З'ясовано механізм утворення аномальної ділянки на кінетичній кривій процесу висолювання КНСО3 і його кристалізації, який пояснюється різною швидкістю процесів гідролізу та декарбонізації карбонатних солей (C2H5)2NH, утворення та гідролізу карбамату (C2H5)2NCOONH2(C2H5)2. Показано, що для одержання крупнокристалічного осаду кристалів КНСО3 необхідною умовою є введення розчину (C2H5)2NH в реакційну суміш рівними частинами. Визначено основні кінетичні закономірності процесу відгону (C2H5)2NH із розчинів CaСl2. Розроблено модель відгонки (C2H5)2NH, яка дозволяє враховувати кількість випаровуваної води за певний відрізок часу з вмістом (C2H5)2NH в розчині та тиском. Запропоновано технологічну схему, яка має такі переваги. Зростає до 99,6 % вихід карбонатних солей калію замість 90 - 92 % з використанням існуючих технологій. Спрощується схема виробництва за рахунок виключення стадії випаровування, що забезпечують економію капітальних та експлуатаційних витрат. При регенерації утворюється розчин з масовою часткою СаСl2 30 %, що дозволяє заощаджувати тепло для випаровування води у виробництві СаСl2. Зменшуються витратні коефіцієнти з електроенергії та пари, підвищується чистота готового продукту та зменшується на 40 % його вартість. Зменшення вартості означає істотне скорочення термінів окупності та, як наслідок, використання карбонатних солей калію як безхлорних калійних добрив.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л288.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського