РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528366<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хазієв В. В. 
Вузловий еутиреоїдний зоб. Діагностика та лікування з урахуванням клініко-морфологічних та прогностичних факторів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.14 / В. В. Хазієв; НАМН України, Ін-т проблем ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського. - Харків, 2014. - 38 c. - укp.

Поглиблено сучасні уявлення щодо концепції патогенезу вузлових новоутворень щитовидної залози (ЩЗ) та існування пограничних станів між добро- та злоякісною тиреоїдною патологією. Визначено унікальні особливості структури морфологічної будови добро- та злоякісних вузлових новоутворень за допомогою сучасних гістохімічних та імуногістохімічних методів дослідження. Вперше виявлено специфічні особливості місцевого клітинного імунітету для злоякісної тиреоїдної патології, для якої властиві наростання кілерної активності на тлі дефіциту продукції ІЛ-2 (інтерлейкін) та пригнічення хелпер-супресорних функцій. Встановлено можливість малігнізації трабекулярних та солідних фолікулярних аденом ЩЗ, про що свідчить виявлення експресії невластивого для доброякісної патології колагену IV типу. Доведено перспективність визначення експресії рецепторів до ендотеліну-І для подальшого опрацювання схем диференціальної діагностики та таргетної терапії злоякісних пухлин ЩЗ. Встановлено найбільш інформативні імуногістохімічні маркери та вперше запропоновано алгоритм для диференціальної діагностики вузлових новоутворень. Встановлено суттєву роль окремих генетичних факторів у формуванні вузлової тиреоїдної патології на підставі дослідження накопиченої захворюваності у населення Харківської області. Підтверджено гіпотезу про поліморфність папілярного раку ЩЗ на основі проведеного молекулярно-генетичного аналізу мутації гена BRAFV6OOE у разі різних варіантів добро- та злоякісних новоутворень. На підгрунті ретроспективного аналізу бази даних клініки ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України» визначено негативні тенденції щодо зростання частоти тиреоїдного раку у структурі добро- та злоякісної вузлової госпітальної патології, встановлено характерні клінічні, патоморфологічні та статеві особливості. Виявлено тригерну роль гіпотиреоїдного стану щодо індукції аутоімунного антитиреоїдного процесу у хворих на вузловий зоб у післяопераційному періоді. Доведено доцільність застосування інтраопераційного дозованого кріовпливу, як методу з виразним імуномодулювальним та профілактичним ефектом щодо розвитку та прогресування післяопераційного гіпотиреозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.26 + Р457.261.202.6 + Р569.452

Рубрики:
 Зоб 

Шифр НБУВ: РА408180 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського