РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528369<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Радомська О. Ю. 
Роль мікроциркуляторних порушень в патогенезі резидуальних поліпів шлунку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / О. Ю. Радомська; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Луганськ, 2014. - 24 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження порушень мікроциркуляції слизової оболонки шлунка (СОШ) у хворих з поліпами шлунка. Розроблено комплексний метод профілактики рецидивування після ендоскопічної поліпектомії (ЕПЕ) за рахунок використання ендоскопічного низькоінтенсивного лазерного випромінювання та внутрішньовенного введення L-аргініну як субстрату для синтезу NO. Здійснено аналіз результатів ендоскопічної діагностики та лікування 1 450-ти пацієнтів з поліпами шлунка, при цьому у 113-ти (7,8 %) діагностовано резидуальні поліпи (РП). Виявлено, що РП переважно локалізуються в антральній зоні та зоні кута шлунка. Особливості їх зовнішнього вигляду полягають у наявності широкої основи, невеликої висоти та конвергенції складок до основи слизової. З'ясовано, що у хворих з РП шлунка зниження тканинного кровотоку в СОШ найбільш виражено у порівнянні з хворими без рецидивів. В ділянці верхівки РП відзначено критичне зниження параметрів мікроциркуляції. Н. pylori виявлено у 44,33 % хворих з поліпами шлунка. За наявності інфікування СОШ Н. pylori відзначено порушеннями мікроциркуляції, виразність яких залежить від ступеня інфікування. У хворих з поліпами шлунка стан анацидності зареєстровано у 82,71 % хворих за переважної локалізації поліпів в антральному відділі, а гіпоацидний і нормацидний стан - в 11,93 % й 5,35 % хворих відповідно. Закономірності між кількістю поліпів і кислотопродукцією не відзначено. Рівень тканинної перфузії в СОШ залежить від кислототвірної функції шлунка (зі збільшенням pH шлункового вмісту рівень мікроциркуляції зменшується). Використання розробленого комплексного методу профілактики дозволило в 1,7 раза поліпшити результати лікування у хворих з РП шлунка основної групи у порівнянні з хворими групи контролю та запобігти рецидивам захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА408391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського