РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528378<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вовк О. О. 
Управління напружено-деформованим станом підроблюваного масиву для підвищення стійкості природних і інженерних об'єктів при сейсмодинамічних навантаженнях : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.15.09 / О. О. Вовк; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т" . - Київ, 2014. - 39 c. - укp.

Одержано закономірності утворення та руху мульди осідання поверхні Землі, у тому числі, за наявності природних об'єктів (русел річок, укосів) на основі інтегрально-геометричних підходів до прогнозованого впливу підземних робіт на напружено-деформований стан надпластової геологічної товщі та результати моделювання процесу опускання гірничого масиву з урахуванням фізико - механічних властивостей порід. Встановлено закономірності руйнування гірничих порід за умов граничного напруженого стану в межах та околицях вогнища гірничого удару з урахуванням енергетичного балансу, умов втрати стійкості, особливостей поширення пружних коливань. Одержано залежності горизонтальних деформацій від глибини залягання та потужності пласта, а також стійкості підроблюваних укосів, на основі яких розроблено класифікацію методів прогнозування деформації поверхні над виробленим простором під дією гравітаційних силових полів за літологічними і геомеханічними критеріями, а також за критерієм безпеки К0≤1. Встановлено залежності швидкісних параметрів об'ємних хвиль від пружних характеристик масиву, на основі чого запропоновано методику визначення параметрів об'ємних хвиль на пружній межі зі своїми початковими параметрами та законами руху вподовж променя. Встановлено закономірності збурення та руху сейсмічних хвиль різного походження з використанням законів сейсмічної геометрії, їх взаємодії з підземними та поверхневими об'єктами, на основі чого запропоновано методику визначення координати пункту завершення формування поверхневої хвилі, алгоритму її руху вподовж поверхні, метод оцінювання інтенсивності сейсмічних коливань за енергетичним фактором та механізм переходу енергії R-хвилі в захищаємий об'єкт. Обгрунтовано критерії виникнення геодинамічних проявів, що супроводжують технологію ведення очисних робіт, інтенсивності емітованих ними сейсмічних хвиль на межі вогнища та зміни їх параметрів із відстанню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.3 + И14-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408600 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського