РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528494<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романюк Р. Р. 
Вплив добавок вісмуту, електронного та гамма-випромінювання на структуру і фізичні властивості аморфних плівок монохалькогенідів германію : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / Р. Р. Романюк; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2010. - 20 c. - укp.

Вперше методом електронографії показано, що ближнє оточення атомів Bi в аморфних шарах GeSe - Bi та GeS - Bi реалізується через утворення структурних одиниць пірамідального типу BiX3/2 (X = Se, S), які зв'язані між собою або по атомах основної матриці по атомах халькогену. Встановлено закономірності зміни механізму електропровідності аморфних плівок GeSe, GeS за умов модифікування вісмутом, що розширює можливості ефективного контролю таких процесів. Вдосконалено використання першопринципних розрахунків електронної структури кластерів у поєднанні з оптико-спектральними дослідженнями для пояснення зміни ширини енергетичної щілини аморфних матеріалів у разі додавання модифікатора. Експериментально встановлено, що зміни електрофізичних та оптичних властивостей аморфних плівок GeSe, (GeS)1-xBix (x ≤ 0,15) наступають за доз (2,25 - 4,5) ∙ 10-6 Кл/см2 для електронного опромінення, причому плівки α-GeS характеризуються більшою стійкістю у порівнянні з α-GeSe, і 104 - 106 Гр для γ-опромінювання плівок α-GeSe. Розвинуто модель будови енергетичної щілини аморфних плівок монохалькогенідів германію з урахуванням особливостей її перебудови за модифікування вісмутом, дії електронного та γ-опромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.222,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378136 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського