РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528498<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Григорук О. О. 
Магнітна і кристалічна мікроструктури імплантованих іонами фосфору та кисню плівок залізо-ітрієвого гранату : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.18 / О. О. Григорук; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2011. - 20 c. - укp.

Вивчено особливості магнітної мікроструктури приповерхневих шарів епітаксійних плівок залізо-ітрієвого гранату (ЗІГ) та її зміни після імплантації іонами P+ (E=65 кеВ) і O+ (E=90 кеВ) з наступним відпалом. Основний акцент зроблено на встановлення взаємозв'язку між магнітною мікроструктурою та параметрами радіаційно-розупорядкованої кристалічної структури приповерхневих шарів епітаксійних плівок ЗІГ. За імплантації плівок ЗІГ іонами P+ з дозами, під час яких зберігається пружно-деформований стан приповерхневого шару, спостерігається зростання ефективних магнітних полів Hеф на ядрах Fe57 з одночасним збільшенням ізомерних зсувів δ, тоді як за опромінення іонами O+, навпаки, зафіксовано зменшення Hеф та зменшення δ. Встановлені відмінності пояснюються деформаційно індукованими змінами ступеня ковалентності зв'язку Fe - O та віддалі обмінної взаємодії. Виявлено, що концентрація дефектів, генерованих за релаксації електронної підсистеми кристалу за опромінення O, не перевищує 1% від концентрації дефектів, створених за ядерного гальмування. Зазначено, що за імплантації O аморфний шар зароджується на поверхні плівки ЗІГ, для випадку імплантації іонами P+ аморфізація структури розпочинається в області максимуму пружних енергетичних втрат з подальшим поширенням зі зростанням дози опромінення до поверхні та вглиб плівки. У плівках ЗІГ, імплантованих P+, домінують напруги стиску, яке пояснюється локалізацією іонів P+ за відпалу в аніонних вакансіях з посиленням ковалентної та послабленням іонної складових хімічного зв'язку Fe - O. Встановлено присутність в епітаксійних ферит-гранатових плівках іонів Fe2+, зумовлену заміщенням частини іонів Fe3+ на Pb4+ на фінальній стадії рідкофазної епітаксії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273.4,022 + В379.226,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського