РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528499<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пономаренко І. В. 
Підвищення конструктивної міцності сталевих виробів шляхом поверхневого наноструктурування іонним бомбардуванням : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / І. В. Пономаренко; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. - Х., 2011. - 21 c. - укp.

Проведено системне дослідження й аналіз впливу різних способів поверхневої обробки (хімічно-пластична обробка, механічне й електролітичне полірування, поверхнево-пластичне деформування, іонно-плазмова обробка) на об'ємні механічні властивості виробу. Доведено, що усі проаналізовані дії змінюють тонку структуру й об'ємні характеристики міцності та пластичності. Оцінено роль кожного фактора у підвищенні конструктивної міцності. Зазначено, що не виявлено однозначний зв'язок між макронапруженнями σI, показниками тонкої структури (ρ, розмірами ОКР, σII) і механічними властивостями. Встановлено, що іонне бомбардування (ІБ) приводить до унікального поєднання характеристик міцності та пластичності, яке до цього часу не було досягнуто ні одним з відомих комбінованих способів зміцнення. Після ІБ тимчасовий опір для зразків без концентраторів напружень підвищується на 17 %, межа плинності на 34 % за збереження та навіть деякому зростанні пластичності (відносне звуження зростає на 3 %). Наступне нанесення покриття підвищує показники міцності не більш ніж на 3-7 %. Показано, що ІБ низькоенергетичними іонами (~ 1 кеВ) ігри за певних режимів призводить до формування на поверхні виробів нанокристалічного шару завтовшки біля 30-50 нм. Твердість цього шару у порівнянні з вихідною (до ІБ) на самій поверхні (< 20 нм) підвищується з 7,8 до 12,4 ГПа, але різко знижується і на глибині ~ 30-50 нм вона практично співпадає з вихідною у наклепаному шарі. Після нанесення покриття твердість збільшується майже утричі (до 21 ГПа) і зменшується значно повільніше, тобто глибина зміцненого шару помітно більша. Співставлення зміни твердості та глибини зміцненого шару з механічними характеристиками всього виробу свідчить, що такий значний їх ріст саме після ІБ не може бути пояснений підвищенням твердості, оскільки не виконується правило адитивності.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К65,27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378486 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського