РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528535<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Островська С. С. 
Ефекти іонізуючого випромінення та солей важких металів в серцево-судинній системі (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.01 / С. С. Островська; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини АМН України". - К., 2011. - 40 c. - укp.

Вивчено закономірності формування ефектів роздільного та поєднаного впливу одноразового загального γ-опромінення в діапазоні доз 0,5 - 6,0 Гр, солей кадмію та свинцю на стан про-антиоксидантної рівноваги та морфофункціональний стан нирки, серця, судин серця й аорти щурів за умов моделювання ниркової артеріальної гіпертензії (АГ). Встановлено, що у щурів найбільш чутливими до дії іонізуючого випромінення, солей кадмію та свинцю в нирках і в серці є судини артеріо-капілярного русла, їх ушкодження призводить до істотних порушень мікроциркуляції. Визначено, що початково підвищені артеріальний тиск (АТ) і ЧСС є чинниками ризику розвитку гіпертензивного стану із стійко підвищеним діастолічним АТ внаслідок загального γ-опромінення та злоякісної форми ниркової АГ за умов її моделювання. Поєднана дія іонізуючого випромінення, хлористих сполук кадмію та свинцю на тлі створеної моделі ішемізації нирки із стійкою АГ призводить до суттєвих порушень про-антиоксидантної рівноваги переважно за рахунок виснаження системи антиоксидантного захисту. Важкі метали потенціюють ефекти радіаційно-індукованих змін в серцево-судинній системі(ССС). Поєднана дія одноразового загального γ-опромінення в дозі 0,5 Гр і кадмію прогресивно збільшує АТ з переважним підвищенням діастолічного АТ, що характеризується зростанням судинного індексу артерій різного калібру серця. Потенціювання металами радіаційно-індукованих змін в ССС, які призводять до розвитку АГ, реалізується двома шляхами: посиленням в нирках функції ренін-ангіотензинової системи та дисфункції проксимальних канальців, що прискорює елімінацію кальцію. Показано ефективність радіопротекторної дії β-каротину на ССС опромінених щурів з модельованою нирковою АГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1 + Р284.120 + Е60*732-638.233

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386425 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського