РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000529774<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бобровник С. А. 
Взаимосвязь между полиреактивными свойствами иммуноглобулинов и содержанием в них липидов / С. А. Бобровник, В. М. Маргитич, В. М. Климашевский, М. В. Артамонов, Н. М. Гулая // Укр. біохім. журн.. - 2001. - 73, № 1. - С. 65-72. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

Розглянуто питання взаємозв'язку між поліреактивними властивостями імуноглобулінів та їх ліпідним складом. Як експериментальну модель використано імуноглобулінову фракцію сироватки крові великої рогатої худоби. Отримані імуноглобуліни (ІГ) трансформyвали в поліреактивні імуноглобуліни (ПРІГ) за допомогою обробки ІГ хаотропним агентом - тіоціанатом калію або активними формами кисню з використанням Fe2+, EDTA та аскорбату. Встановлено, що вихідні ІГ здатні зв'язуватися з іммобілізованим антигеном (овальбуміном), однак ця здатність істотно зростає після їх трансформації у ПРІГ. У цьому разі висока активність ПРІГ спряжена з 2 - 3- разовим зменшенням кількості як загальних фосфоліпідів, нековалентно зв'язаних з ПРІГ, так і головних індивідуальних фосфоліпідів - сфінгомієліну та фосфатидилхоліну. Головними жирними кислотами фосфоліпідної фракції ІГ та ПРІГ (у порядку зменшення кількості) є стеаринова, пальмітинова, олеїнова та лінолева кислоти. Обробка ІГ хаотропним агентом та активними формами кисню призводила до зменшення відсотка стеаринової кислоти та збільшення - олеїнової, лінолевої та арахідонової кислот. Рівень вільного холестеролу в складі ПРІГ не відрізняється від такого, нековалентно зв'язаного з ІГ. Що стосується ефірів холестеролу, то кількість їх зменшується значно більше у ПРІГ порівняно з ІГ. Головними жирними кислотами фракції ефірів холестеролу ІГ та ПРІГ є (у порядку зменшення кількості) арахідонова, стеарінова, олеїнова, лінолева та пальмітолеїнова кислоти. Трансформація ІГ у ПРІГ супроводжується збільшенням вмісту стеаринової кислоти та зменшенням докозапентаєнової,

арахідонової та пальмітолеїнової кислоти у складі ефірів холестеролу. Наведені результати засвідчують непероксидний характер втрат молекулою ІГ оточення з фосфоліпідів та ефірів холестеролу в процесі трансформації у ПРІГ, а, скоріше за все, фізико-хімічну природу витіснення цих ліпідів за умов дії хаотропного агента та активних форм кисню. Отримані дані дозволяють зробити висновок, що трансформація ІГ у ПРІГ спряжена з втратою молекулами ІГ есенційних фософліпідів та ефірів холестеролу. Обговорюється можливе значення цього процесу в розвитку імунного дисбалансу за наявності різних захворювань, що супроводжуються оксидативним стресом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74*728*725.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського