РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000530896<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Золотарева Е. К. 
Сравнительное исследование ингибирования <$E bold {roman N,N prime}>-дициклогексилкарбодиимидом фотофосфорилирования и активируемого освещением гидролиза АТР в хлоропластах гороха / Е. К. Золотарева, Е. Ф. Довбыш, Е. Б. Онойко // Укр. біохім. журн.. - 2001. - 73, № 5. - С. 61-68. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Вивчено залежність ступеня інгібування фотофосфорилювання й активації світлом гідролізу АТР від температури та тривалості темнової преінкубації хлоропластів гороху за різних концентрацій (від 5 мкМ до 1 мМ) інгібітора <$E roman N,N prime >-дициклогексилкарбодііміду (ДЦКД) за величини молярного співвідношення його з хлорофілом від 0,005 до 1,8. Встановлено, що за температур нижчих за 12 <$E symbol Р>C активність АТР-синтази не інгібується. Преінкубація хлоропластів із зазначеним вище інгібітором у концентрованих суспензіях хлоропластів дозволяє досягти специфічного інгібування АТР-синтази за умов мінімальної модифікації мембран. Константа інгібування (<$E K sub і >) становить <$E 2,6~cdot~10 sup 3~roman {М sup -~cdot~хв} sup - >. Виявлено, що гідроліз АТР, активований світлом, є чутливішим до ДЦКД, ніж його синтез. Так, 50 %-е інгібування фотофосфорилювання суспензії хлоропластів, яка містила 4 мг хлорофілу на 1 мл розчину, спостережено за величини співвідношення ДЦКД/хлорофіл близько 0,020, тоді як подібне пригнічення активованого світлом гідролізу АТР - за співвідношення близько 0,012. Криві залежності ступеня інгібування фотофосфорилювання і гідролізу АТР за дії світла від величини співвідношення ДЦКД/хлорофіл відповідають рівнянню Хілла з коефіцієнтами 6 та 9 відповідно. Інгібування фотофосфорилювання не залежить від pH (у діапазоні 5,5 - 8,0) середовища преінкубації.

Одержані дані дозволяють припустити, що в синтетазному та гідролазному стані комплексу FоF1 ступінь олігомеризації субодиниць III, які зв'язують ДЦКД і формують протон-провідний канал АТР-синтази, неоднакова. Це свідчить про структурні перебудови "шляхів" перенесення протонів внаслідок активованого світлом гідролізу АТР. Одержані дані дозволяють припустити різний ступінь олігомеризації субодиниць III, з яких формується протонний канал комплексу FоF1 залежно від його стану - синтазного або гідролазного. Таким чином, можно дійти висновку, що активований світлом гідроліз АТР спричинює структурні перебудови шляхів протонного транспорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.323.32*723.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського