РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000531399<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Досенко В. Е. 
Влияние протеасомного протеолиза на активность NO-синтазы в изолированных тромбоцитах / В. Е. Досенко, В. Ю. Загорий, А. А. Мойбенко // Укр. біохім. журн.. - 2005. - 77, № 3. - С. 39-43. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

В експериментах на ізольованих тромбоцитах показано, що за впливу протеасомної фракції II (PF II) із ретикулоцитів кроля змінюється активність ендотеліальної синтази оксиду азоту (eNOS). У разі інкубації оброблених ультразвуком тромбоцитів з PF II активність eNOS збільшується на 24,6 % (p = 0,02). Метильований убіквітин та класто-лактоцистин <$E beta>-лактон значною мірою нівелюють цей ефект. Таким чином, протеасомній деградації підлягає не власне eNOS, а певний негативний регулятор її активності. Активність eNOS у тромбоцитах, що були оброблені H2O2 (1 мМ), після інкубації з PF II зростає ще більшою мірою і складає <$E 3,4~symbol С~0,36 roman {UF "/" xb~cdot~10 sup 6}> клітин (на 51,3 % більше, ніж у контролі), проте H2O2 не впливає на активність ферменту у тромбоцитах за аналогічних умов без додавання PF II. Встановлено, що активність eNOS зменшується після 60 хв інкубації з 10 мкМ класто-лактацистин <$E beta>-лактону на 11,6 %, а з 20 мкМ - на 28,6 % (<$E p~<<~0,05>). Одержані дані свідчать про участь убіквітин-залежного протеасомного протеолізу в регуляції активності eNOS та можливість впливу на інтенсивність продукції монооксиду азоту за рахунок прискорення деградації внутрішньоклітинних регуляторів активності цього ферменту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.243-632.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського