РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000531411<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колодзейская М. В. 
Взаимосвязь между структурой тромбина и его стабильностью / М. В. Колодзейская, Г. Л. Волков // Укр. біохім. журн.. - 2005. - 77, № 3. - С. 104-112. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

У процесі з'ясування механізму стабілізації тромбіну людини амінокислотами вивчено його температурну інактивацію. Досліджено дію низки амінокислот на тромбін за такого pH, яке забезпечує найбільшу активність протеїнази. Встановлено, що більшість амінокислот характеризується тією чи іншою захисною дією, сповільнюючи температурну інактивацію ферменту. Визначено відповідність між стабілізувальною дією амінокислот і специфічністю тромбіну. Найбільше, порівняно з іншими амінокислотами, тромбін стабілізується L-аргініном та DL-лізином. Показано стабілізувальний вплив на цей фермент L-глутамінової кислоти, на відміну від дії останньої на трипсин, що пов'язано, очевидно, зі своєрідною структурою активного центру тромбіну, а саме наявністю аніонного зв'язувального центру, який містить Lys68, Arg72, Arg77 та інші. Винятком є підвищена стабілізація тромбіну такими амінокислотами, як фенілаланін, DL-серин, DL-метіонін. Встановлено, що амінокислоти стабілізують тромбін, утворюючи сполуку з реактивним центром його молекули, подібно до сполук фермент-субстрат. Стабільність макроструктури, ймовірно, значною мірою залежить від стану його реактивного центру: молекули тромбіну, які містять вільний реактивний центр, лабільніші, ніж ті, в яких реактивний центр зв'язаний з реагентом більш-менш специфічного характеру. Іншим проявом стабілізації тромбіну амінокислотами може бути гальмування процесу автолізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського