РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000531433<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гончар О. О. 
Адаптація глутатіонової системи серця щурів до дії гострого стресу під впливом різних режимів гіпоксичних тренувань / О. О. Гончар, І. М. Маньковська // Укр. біохім. журн.. - 2007. - 79, № 3. - С. 79-85. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

У тканинах серця вивчено інтенсивність процесів пероксидного окиснення ліпідів, вміст відновленого (GSH) та окисненого (GSSG) глутатіону, активність ферментів глутатіонредуктази, глутатіонпероксидази, глутатіон-S-трансферази, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (Г-6-ФДГ) та NADP-ізоцитратдегідрогенази (NADP-ІЦДГ) у разі гострого іммобілізаційного стресу у щурів після 3-тижневих інтервальних гіпоксичних тренувань (ІГТ) за різних режимів. Встановлено, що дія стресу після ІГТ в режимі I інтенсифікує пероксидні процеси в міокарді та зумовлює зміщення значення параметра GSH/GSSG у бік окисненого компонента. Дисбаланс антиоксидантної системи захисту обумовлюється зниженням вмісту GSH, активності глутатіонпероксидази і Г-6-ФДГ. Показано, що підтримання активності глутатіонредуктази в період стресу у тварин цієї групи на тлі зниженої активності ферментів пентозофосфатного шляху відбувається за участю NADP-ІЦДГ. Тренування щурів у режимі II має позитивний коригувальний вплив на пероксидне окиснення ліпідів після дії стресу. Зростання вмісту відновленого глутатіону, збалансованість ферментів глутатіонового редокс-циклу у тканині серця цих тварин свідчить про залежність ефекту адаптації від особливостей гіпоксичної експозиції в циклах гіпоксія/оксигенація. Зроблено висновок, що активна участь глутатіонової системи у формуванні адаптаційних реакцій під час дії екстремальних факторів визначається її впливом на внутрішньоклітинний окисно-відновний потенціал, а також на ефективність системи антирадикального та антипероксидного захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*723.4 + Р252.725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського