РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000531491<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Данилович Ю. В. 
Вплив активних метаболітів азоту і кисню на рівень cGMP в міоцитах матки / Ю. В. Данилович, В. А. Тугай // Укр. біохім. журн.. - 2006. - 78, № 1. - С. 102-106. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Досліджено рівень cGMP в суспензії міоцитів матки щурів за дії нітропрусиду натрію (донатора NO), нітрит-аніону і пероксиду водню в разі оброблення міоцитів прогестероном. Суспензію клітин виділяли за присутності колагенази і соєвого інгібітора трипсину. Визначення кількості cGMP проведено з використанням стандартного тест-набору виробництва фірми "Amersham" (Велика Британія). Базальний рівень cGMP в неактивованих міоцитах становив <$E 1,5~symbol С~0,17> пмоль cGMP/мг білка (n = 5). Показано, що інкубація міоцитів з 0,1 мМ ацетилхоліном упродовж однієї години зумовлює зростання змісту cGMP в суспензії майже вдвічі, яке повністю пригнічується за присутності 0,1 мМ метиленового синього, що вказує на наявність активності розчинної гуанілатциклази в міоцитах матки. Одногодинна обробка клітин 10 нМ прогестероном істотно не впливає на вміст cGMP. Водночас, додавання за цих умов до суспензії 0,1 мМ нітропрусиду натрію або 10 нМ H2O2 спричинює підвищення рівня cGMP до (<$E 3,1~symbol С~0,6>) і (<$E 6,8~symbol С~0,4>) пмоль cGMP/мг білка відповідно. Слабко проникний у клітину <$E roman NO sub 2 sup -> (10 нМ) не впливає на рівень cGMP. Одержані результати дозволяють припустити, що тривала дія активних метаболітів азоту і кисню забезпечує підвищення рівня cGMP в міометрії матки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.322-641:Г1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського